poniedziałek, 20 sierpnia 2012

Europa Jagiellonica

Trzeba było pojechać do Kutnej Hory, by trafić zupełnie niespodziewanie na genialną, wspaniałą wystawę o czasach Jagiellonów, całej dynastii, która rozgałęziona na Czechy i Węgry tworzyła kulturę połowy Europy.
Zbladła przy tej wystawie piękność niezwykła chramu św.Barbary.
Mogę pocieszyć: wystawa od pażdziernika do stycznia będzie dostępna w Warszawie, na Zamku Królewskim. Komu bliżej do Poczdamu, od lutego 2013 tamże.


niedziela, 1 lipca 2012

Manekin w rozmiarze XXL

Lekko zszokowana wczoraj byłam, widząc kiecki na manekinach rozmiar XXL a nie na
wieszakach 36.
Gdzie? w Albeku,3 km za Swinoujsciem... 
No niemożliwe, ktos pomyslal...

środa, 9 maja 2012

Bursztynowo

Nieduże choć pięciopiętrowe, z tajemniczymi zakamarkami  Muzeum Bursztynu w Gdańsku mieści się w gotyckiej katowni. okazuje się, że bursztyn występuje  na całym świecie, a nie tylko - jak bardzo byśmy chcieli - na naszym wybrzeżu Bałtyku. Inkluzje podświetlone, powiększone i w takiej ilości, że wręcz pospolite :). Co można zrobić z bursztynu? aa, to zupełnie inna opowieść. Mnie najbardziej przypadła do serca gąsienica.




Więcej zdjęć bursztynowych tu: https://www.google.pl/search?q=muzeum+bursztynu+Gda%C5%84sk&hl=pl&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=t16qT_rSF4jc4QTo-KDJCQ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CCUQ_AUoAQ&biw=1024&bih=649

wtorek, 27 marca 2012

Idzie. Nadchodzi. Nadciąga. Zbliża się.
Wielkie Święto Obżarstwa.
Mięsa mięsa kiełbasy szynki.
Potwornie słodkie mazurki, baby, serniki, torty.
Odmawiam.
Mięsa nie jadam.
Słodyczy nie jadam.
Zjem jajko. 
I wystarczy :)
Wesołego Alleluja!

czwartek, 15 marca 2012

Młynek

Po latach wiernej służby odmówił współpracy moj ulubiony młynek do pieprzu. Kiedyś wypatrzyłam go w enerdowie; niedrogi był a sprytny: po użyciu stawiało się go mechanizmem do góry - zbędne stały się talerzyki i inne podkładki zbierające pieprzowy pył. No jak mógł mi to zrobić! Trzeba będzie szukać następcy...
Weszliśmy do specjalistycznego sklepu i od razu wyłuszczyłam wymagania: ceramiczny mechanizm i konstrukcja taka, żeby nie brudził stołu po użyciu. W głębi ducha oczekiwałam, że usłyszę odmowę, że takich nie robią...
Ależ robią! Od razu pokazano nam 3 różne modele, a po czwarty pani pobiegła na zaplecze " bo właśnie przyszły i cenę muszę ustalić". Macaliśmy , wybrzydzali, aż pani się pojawiła z tym czwartym. Pan domu krzyknął TEN!, ten mi się podoba.
I poszedł zapłacić.

sobota, 11 lutego 2012

Porównanie

Ze zdumieniem zdałam sobie dzisiaj sprawę, że nasza łazienka jest mniejsza, niż nasze łóżko.
Łazienka ma wymiary: 200 x140 cm; łóżko 200x160cm.
W łazience mieści się pralka, umywalka, wanna i kosz na brudy. W łóżku - tylko my :).

sobota, 24 grudnia 2011

Wesołych świąt! tyko których?

Rozkwitł mi hiacynt, porzucony wiosną na balkonie, ot cebulka sie w kąciku suszyła. Sprzątając grudniowo balkon  zauważyłam zielone czubki wystawiające łebki z szarej cebulki. Wazonik hiacyntowy, woda, karton...


Wszystkiego najlepszego! Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego  Roku !